Nielegalne papierosy z Polski do UK – przemyt udaremniony!

Sama mieszkałam tam 7 lat. Kraj, w którym do niedawna żyło ponad milion Polaków. Chodzi oczywiście o Wielką Brytanię. Jeszcze całkiem niedawno, polskie papierosy tam były szeroko dostępne w sklepach. Teraz po brexicie stało się to całkowicie nieopłacalne, a obrót z nielegalnych źródeł kwitnie w najlepsze.

Kto pali, ten wie. Głośno się o tym w Polsce nie mówi, ale rynek nielegalnych papierosów przemycanych z Rosji czy z Polski jest tutaj ogromny. Pełno tutaj ogłoszeń na portalach dla Polaków w UK o papierosach czy to za 50, czy to za 30 funtów. Jest to ogromny zysk dla przestępców, skoro wagon legalnych angielskich papierosów kosztuje przeważnie 90-120 funtów.

Grupa przestępców szmuglujących nielegalne papierosy zatrzymana

W lutym 2022 roku służby zatrzymały w wielu miastach Polski największą grupę przemytników papierosów. Budżet Polski stracił z ich działań, niemal 80 milionów złotych. Zabezpieczono ponad 60 milionów papierosów, które zabezpieczyła służba celna Wielkiej Brytanii. Aresztowano wiele członków tej grupy oraz zabezpieczono gotówkę, która miała być transportowana do Polski. Tym razem przestępcy wpadli, a rozbicie tej grupy to była kwestia czasu. Czy to wydarzenie spowoduje, że proceder ten zniknie, a nasze państwo będzie zarabiać większe pieniądze? Czy może lepiej będzie wprowadzić większe kary za ten proceder?

Czy może lepiej byłoby, aby państwa dogadały się po brexicie i zwiększyły normy przewozu towaru z Polski? Na te pytania trzeba sobie opowiedzieć samemu. Jedno jest pewne. Jeśli Polacy łączą się z tak dużą Polonią, a cena tego samego towaru jest dla jednych korzystna, a dla drugich nie, to zachęta do popełniania tego typu przestępstw będzie nadal miała miejsce.

One thought on “Nielegalne papierosy z Polski do UK – przemyt udaremniony!

Dodaj komentarz