Open’er wrócił po 3-letniej przerwie! – nie obyło się bez przeszkód

Wielki powrót Open’er Festiwal powered by Orange 2022 odbył się z przytupem. 18 edycja festiwalu okazała się rekordową pod wieloma względami, jednak nie obyło się bez komplikacji, z którymi organizatorzy świetnie sobie poradzili.

Rekordowa ilość zagranicznych wokalistów na Open’erze

W ciągu 4-dni podczas trwania festiwalu Open’er na Lotnisku Gdynia-Kosakowo bawiło się 150 tysięcy uczestników. Na pięciu scenach udział wzięło 80 artystów, a tych z zagranicy była rekordowa ilość.  Zagrali między innymi: Imagine Dragons, Twenty One Pilots, The Killers, The Smile czy Peggy Gou. Nie zabrakło również polskich artystów, którzy w ostatnim czasie cieszą się sporą popularnością takich jak Taco Hemingway, Dawid Podsiadło czy Vito Bambino.

Open’er wspiera Ukrainę

Jak się okazuję Open’er to dobra okazja, żeby wyrazić swoje zdanie na temat wydarzeń, które mają miejsce za naszą wschodnią granicą. To również dobra okazja do tworzenia akcji charytatywnych, promowania ich oraz zachęcania do udziału w nich wszystkich uczestników imprezy.

Open’er prowadzi zbiórkę środków na odbudowę szkół oraz  edukację i rozwój dzieci i młodzieży. Organizatorzy dokonali już wpłaty na 50 tysięcy złotych, a główny sponsor festiwalu podwoił tę kwotę. Wpłat dokonali również uczestnicy festiwalu.

Open’er – nie obyło się bez przeszkód!

Pogoda pokrzyżowała plany festiwalu, a organizatorzy musieli podjąć decyzję o ewakuacji uczestników, chroniąc ich przed nawałnicą. Z miejsca koncertu ewakuowano ok.  60 tysięcy osób. Trzeba przyznać, że była to decyzja, która pokazała, że życie i zdrowie uczestników jest priorytetem dla organizatorów Open’era.

Open’er 2022 dobiegł końca, czekamy na Open’er 2023

Open’er Festiwal dobiegł końca. Po dwóch latach przerwy, spowodowanych covidem, wrócił z przytupem, jednak z pewnością można czuć niedosyty. Na tegorocznym Open’erze, jak co roku, publiczność mogła bawić się do muzyki artystów, którzy zasługują na największe sceny i tworzą muzykę z wielką pasją. Fani z niecierpliwością czekają już na Open’er 2023.

One thought on “Open’er wrócił po 3-letniej przerwie! – nie obyło się bez przeszkód

Dodaj komentarz