Przestępca i biznesmen o Ryszardzie Boguckim słów kilka

Kariera kryminalna Ryszarda Boguckiego rozpoczęła się w 1999 roku od zabójstwa Andrzeja Kolikowskiego. Jego wyrok za morderstwo był bardzo surowy, z łączną karą 25 lat więzienia.

Reakcja społeczeństwa była mieszana, niektórzy ludzie go wspierali, a inni krytykowali go za morderstwo.

Kim był Ryszard Bogucki?

Ryszard Bogucki urodził się 13 września 1969 roku w Gdańsku w Polsce. Był synem hodowcy kurczaków. Bogucki rozpoczął pracę w wieku szesnastu lat w restauracji typu fast-food.

W 1992 roku rozpoczął pracę w kolejnej restauracji typu fast-food, aw 1998 roku założył własną firmę, dystrybucję części samochodowych. Kariera kryminalna Boguckiego rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy został aresztowany za zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego. Kolikowski był dilerem narkotyków, który według Boguckiego był odpowiedzialny za zawyżanie cen części samochodowych. Bogucki zwabił Kolikowskiego na spotkanie obietnicą naprawienia sytuacji, a następnie zadźgał go nożem.

Biznesmen i przestępca w jednym – Ryszard Bogucki

Zarzut i wyrok za zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego były bardzo surowe. Bogucki został oskarżony o morderstwo z premedytacją i skazany na łączną karę 25 lat więzienia. Jego wyrok został ogłoszony 21 lutego 2009 roku i obecnie przebywa w więzieniu w Gdańsku. W reakcji na wyrok adwokat Boguckiego Krzysztof Bosak powiedział, że jego klient nie będzie się odwoływał od wyroku. Bogucki prawdopodobnie większość czasu spędzi w więzieniu w Polsce.

Reakcja opinii publicznej na ten wyrok była mieszana. Niektórzy wyrazili poparcie dla Boguckiego, uważając, że nie został sprawiedliwy proces. Inni krytykują Boguckiego za zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego i twierdzą, że powinien był skazany na karę śmierci.

Ryszard Bogucki (ur. 1969) to polski przedsiębiorca, gangster skazany w 1999 roku na 25 lat więzienia za zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego

Bogucki został wcześniej skazany za napad kwalifikowany z użyciem przemocy i noszenie nielicencjonowanej broni palnej. Odsiedział tylko 7 lat wyroku, zanim został warunkowo zwolniony w 2010 r. z powodu dobrego zachowania.