Tajemnicze zabójstwo – kto zabił małżonków w Kudowie Zdrój?

20 kwietnia członek rodziny państwa S. zaniepokojony brakiem kontaktu z rodziną, zadzwonił na komisariat. Policja pojechała sprawdzić mieszkanie w Kudowie- Zdrój. Znaleźli dwa ciała zawinięte w folię malarską i dywan. Oba ciała były w znacznym stanie rozkładu.

Przez trzy miesiące, dzięki klimatyzatorowi i ozonatorowi, sąsiedzi nie czuli zapachu rozkładających się zwłok. Ustalono, że to starsze małżeństwo zostało zastrzelone. Przyczyną śmierci były rany postrzałowe. Prawdopodobną datą zabójstwa był 18 stycznia 2022.

Czy takie okropne morderstwo mogła popełnić córka państwa S. z Kudowy Zdrój?

22 kwietnia prokuratura postawiła zarzut morderstwa dwóm kobietom, które 24 kwietnia trafiły do aresztu. Jak się okazało, tymi kobietami były: Juliana S.- córka zamordowanych oraz jej znajoma- Karolina Z. Obie zostały aresztowane tymczasowo na 3 miesiące.

Do aresztu trafia również mieszkaniec Kudowy, który dostarczył broń, z której zamordowano małżeństwo. Śledczy przekonani są, że za śmierć Barbary i Mieczysława S. odpowiada ich córka Juliana. Według prokuratury córka, wraz ze znajomą- Karoliną Z. zamordować miały małżeństwo, jednak motyw cały czas nie jest do końca znany. Motywem mogły być nieporozumienia rodzinne, które występowały między córką a rodzicami. Sama oskarżona- Juliana S.- podczas zeznań opowiedziała, dlaczego zabiła rodziców. Stwierdziła, że rodzice źle ją wychowywali i była ona nieszczęśliwa.

9 marca wybuchł pożar, w którym zginął Tomasz Z.- ojciec aresztowanej Karoliny Z. Posiadał on stolarnię, w której pracował. Znaleziono go już całego zwęglonego. Pożar ten budzi wiele wątpliwości, a prokurator, który prowadzi postępowanie przyjął różne wersje śledczych- zabójstwo, nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo.